ss

Birleşik Konteyner Çözümleri

Birleşik Konteyner Çözümleri

Konteynerler, yük taşımacılığında yoğun şekilde kullanılmasının dışında barınma hizmetlerinde, sosyal amaçlı kullanımlarda ya da özel amaçlarda tercih edilebiliyor. Temel konteyner ölçüleri, 20 ft’lik model için 5.8 metre uzunluk, 2.3 metre yükseklik ve genişlik olarak bilinir, ancak konteynerler ile geliştirilen çözümlerle toplu kullanımlara izin verecek konseptler söz konusu olabiliyor. Birçok konteynerin belli bir düzende ve geçiş noktaları hesaplanarak bulunduğu sistemlere, Birleşik Konteyner ler denmektedir.

Birleşik konteynerlerin kullanım amaçları

Birleşik Konteyner ler, kullanım amacına göre farklı şekillerde kullanılabilir. Temel olarak barınma ya da diğer temel insani ihtiyaçlar için tercih edilse de, depolama amacı ile birleşik konteynerleri tercih edebilirsiniz. Birleşik Konteyner ler iki katlı bir sistemle kurarak, çok ciddi maliyetler içeren betonarme yapılardan da uzak durmuş olur, bütçenizi en iyi şekilde kullanmış olursunuz.

Birleşik Konteyner Çözümleri

Betonarme zemini ile güçlü yapılar

Konteynerlerin yapım aşamasında, tesisin güçlü olması ve herhangi bir olumsuz duruma karşı zarar görmemesi adına betonarme temel kullanılmaktadır. Bu şekilde depremlerde ya da diğer durumlarda herhangi bir sarsıntıya izin vermeyen bu yapılar, tesislerde bulunan insanlar için ya da konteynerlerde yer alan malzemeler için güvenilir bir sistem olarak öne çıkar.

Birleşik konteyner sistemleri özellikleri

20 ft ya da 40 ft’lik konteynerler ile kurulabilecek birleşik konteyner sistemleri, genelde 2 katlı, ya da 3 katlı olarak dizayn edilir. Kat bazında daha fazlası risk oluşturabilir. Birleşik Konteyner lerde, karşılıklı iki konteyner sırası bulunur ve bu konteynerlerin her biri için bir giriş söz konusu olduğundan, ortada bir koridor oluşturulur. Bu koridorun, konteynerlerle bir bağlantısı da olduğundan, güçlü çelik konstrüksiyondan yapılmaktadır.

Birleşik Konteyner lerde, merdivenler de özel modüler bir yapı ile sisteme entegre edilmektedir. Bunun dışında her yapının zorunlu gereksinimlerinden birisi olan güvenlik sistemleri de birleşik konteyner sistemlerinde bulunur. Yangın merdivenleri bu anlamda karşımıza çıkar. Konteyner sistemlerinin tümü için ek soğutma sistemi talep ederseniz, soğutma birimi, klima fonksiyonları da Birleşik Konteyner sistemlerinin dışına monte edilebilmektedir.

Monte Grup birleşik konteyner modellerini mutlaka inceleyin

Firmamız bünyesinde sunulan konteyner modelleri, özellikleri bakımından tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak adına en modern yöntemlerle üretilmiştir. Birleşik Konteyner sistemlerine dair günümüzde tercih edilen modelleri, sitemizdeki görsellerden takip edebilirsiniz. Birleşik Konteyner modelleri ile ilgili fiyat, sevk ve ödeme koşulları bilgisi almak için bizimle iletişime geçin.

ÇATILI KONTEYNER

4 mevsim iklim şartlarının görüldüğü ülkemiz genelinde her türlü hava şartında rahat bir şekilde kullanılabilecek konteyner sistemleri, uzun ömürlü bir güvenli barınma alanları sağlamaktadır. Konteyner yapı modelleri, tek katlı ya da iki katlı olarak istenen ölçülerde planlanabiliyor. Odaları, salonları, duş ve WC üniteleri ile istenen oda ve bölme büyüklüklerinde konteyner yapılar imal edilebiliyor. Çatılı Konteyner sistemleri de bu doğrultuda tercih edilebilecek en kullanışlı sistemlerden biridir. Sizler de uygun görmeniz halinde bu ürün sistemlerinden tercih edebilirsiniz. Dünya genelinde ilk defa duvar panellerinin yanı sıra çatı panellerinde de ‘sandviç’ panel tercih edilen konteyner sistemleri, diğer benzer seçeneklerine kıyasla üst düzeyde bir ses ve ısı izolasyon özelliğine sahip durumdadır.

Konteyner yapı modelleri, modern fabrika tesisleri içerisinde teknolojik üretimlerle imal edilmekle beraber kısa zaman içerisinde üretilmesi ve elektrikten suya her türlü ayrıntısıyla kullanıma hazır olan özelliklerde teslimatlarıyla konteyner yapı modellerinin fiyatlarıyla da önemli oranda avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca deprem gibi önemli ve tabii afetler dahilinde son derece güvenilir bir tercihtir. Konteyner yapı modelleri arasında yer alan Çatılı Konteyner sistemleri de imal edilip ekstra bir koruma sunmaktadır. Bu tür konuların yanı sıra makro prefabrik adlı modellerin de detaylarını bilmek gerekir. Bu detaylardan biri de şu şekilde belirtilebilir; konteyner yapı modelleri, standart ebatlarda ve isteğe bağlı olarak projelendirilip yapılabiliyor.

Tüm bunların yanı sıra konteyner yapı modelleri genelde bahçe evi, bağ evi ya da deniz kenarlarında gibi alanlarda ekonomik bir tercih olmasından dolayı talep edilmektedir. Konteyner yapı modelleri, gizli çatı sistemlerinin mevcut haliyle üretilmesinin dışında isteğe bağlı olacak şekilde görsel Çatılı Konteyner olarak da üretilebilir. Standart olarak hazırlanan projelerden de dilediğiniz tercihi yapabilirsiniz. Eğer isterseniz dilediğiniz projeyi taslak halinde üretici firmalara ileterek özel bir tasarım ve özel bir üretim sistem modeli de elde edebilirsiniz. Pek çok açıdan kullanışlı bir özellikte olan çatılı prefabrik ve konteynerler, önemli markalar kapsamında farklı seçenek ve modeller dahilinde üretilebiliyor. Sizler de bu seçenekler arasından kendi tercihinizi yapabilirsiniz.

 

Soru Sorun