ss

Deprem - Afet Konteyner

Deprem - Afet Konteyner

Türkiye, maalesef yer sarsıntıları konusunda tehlikeli bir hat üzerinde bulunuyor. 1999 yılında yaşadığımız Marmara Depremi ve birkaç yıl önce yaşanan Van Depremi’nin ardından yaşananalar, deprem ve diğer afetler konusunda hangi noktalarda yetersiz olduğumuzu bir kere daha bizlere gösterdi. Afetlerde, daha da özelleştirmek gerekirse depremlerde olası risklere karşı hazırlıklı olmak herkesin görevi. Bu anlamda öne çıkan önemli seçeneklerden bir tanesi, ilk yardım ve diğer noktalarda son derece faydalı olan, hemen hemen tüm acil eksiklikleri bünyesinde barındıran Deprem Konteyner leri.

Deprem ve afet konteynerlerinin özellikleri

Temel konteyner ölçülerinde olan 20 ft’lik Deprem Konteyner leri, ya da Afet Konteyner leri ani durumlarda afet bölgelerine sevk edilebilecek, taşınabilir yapıdadır. Güçlü çelik konstrüksiyon ile sabitlenmiştir ve içerisinde barındırdığı acil yardım ve ekipmanların zarar görmemesi adına güvenilir bir yapıdadır. Afet Konteyner leri, ülkemizin afet yardım ekipleri tarafından ve doğal afet durumlarında çalışan gönüllü sivil toplum örgütleri tarafından kullanılmaktadır.

Afet konteynerleri acil ihtiyaçların hepsini taşıyor!

AFAD ve diğer yardım kuruluşlarının, devletin yardım ekiplerinin standartları doğrultusunda Afet Konteyner leri, Deprem Konteyner leri bünyesinde afet anlarında afetzedelerin temel ihtiyaçlarını karşılaması adına temel yardım malzemelerini barındırır. Bu yardım malzemeleri arasında jeneratör, matkap, fener, çarşaf, boyunluk, gaz maskesi, ilk yardım çantası ve enkaz eldiveni gibi afet anlarında en fazla ihtiyaç duyulan önemli malzemeler yer alıyor. Bu tarz donanımlarla tamamlanmış bir Afet Konteyner i, afet yaşanan bölgelere çok kısa bir süre içinde kara taşımacılığı ile sevk edilebilir ve insanların afetlerden gördüğü zararı en aza indirecek bir yapıda yer alabilir.

Deprem - Afet Konteyner

Konteyner ve kabin sektöründe Monte Grup ile çalışın

Afet ve Deprem Konteyner leri, önceden hazırlanması ve kullanıma hazır bir şekilde yer verilmesi çok önem arz eden yapılardır. Bir afetin ne zaman yaşanacağını bilemeyiz ancak kötü bir olay yaşandığında, buna en kısa süre içinde müdahale edebilmek ve etkin bir yardım operasyonu kurabilmek adına, hem STK’ların hem de devlet kurumlarının deprem konteynerleri ile, afet konteynerleri ile temel ihtiyaçları hazırladığını biliyoruz. Monte Grup, doğal afetlerde kullanılabilecek, güven içerisinde sevk edilebilecek Afet Konteyner seçeneklerini sizlere sunuyor, konteynerlerin teknik detayları, fiyat bilgisi ve aklınızdaki her soru işareti ile ilgili bilgi almak için firmamızın yetkili personeliyle iletişime geçin.

DEPREM KONTEYNERİ FİYATLARI

Deprem konteyner sistemleri, deprem olayının sonrasında gerekli görülen her türlü ürünün depolanabildiği alanları meydana getirmektedir. Ülkemizin deprem bölgesi dahilinde olduğu göz önüne alındığı zaman, hayati öneme sahip olan bu deprem konteyner sistemleri, normal konteyner sistemlerinden çok daha ufak boyutlu olmalıdır. Küçük bir alan kaplayan bu konteyner sistemlerinin içinde bazı raflar ve buzdolabı gibi ürünler yer almaktadır. Deprem Konteyneri Fiyatları nı araştırıp öğrenerek sizler de kullanım sağlayabilirsiniz. Özellikle kurtarma ekiplerinin ve sağlık ekiplerinin işine yarar sağlayacak malzemelerin yer aldığı deprem konteyner sistemlerinde, ek olarak insanların gereksinimlerini karşılayabilmesi adına bazı ürünler de bulundurulmaktadır.

Uyku tulumu, battaniye, çadır ve çeşitli kuru gıdaların yer aldığı bu konteyner sistemleri, aslında deprem yönetmeliklerinde yer verilmesi zorunlu olan gereksinimler arasında mevcut haldedir. Apartmanların ve sitelerin bahçe kısımlarında yer alabileceği gibi, belediyelerin deprem esnasında vatandaşların toplanmasını istediği alanlarda da bulundurulabilir. Üst düzey bir kaliteye sahip çelikten üretilen deprem konteyner sistemleri, hava şartlarından kesinlikle etkilenmemekte ve anahtarlar olmadan da dışarıdan kesinlikle açılamaz. Sizler de Deprem Konteyneri Fiyatları nı uygun görmeniz halinde bu sistemleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Deprem ve afet konteyner sistemleri, aslında acil gereksinimlerin tamamını içermektedir. Başta AFAD ekibi olmak üzere diğer tüm yardım kurumlarının, devlet yardım ekiplerinin belirlediği standartlar kapsamında bu konteyner sistemlerinin bünyesinde afet durumlarında kişilerin temel gereksinimlerini karşılaması için temel yardım malzemelerini içermektedir.

Tüm bu yardım malzemelerinin arasında ise genel itibariyle; jeneratör, fener, matkap, boyunluk, gaz maskesi, çarşaf, enkaz eldiveni ya da ilk yardım çantası gibi afet zamanlarında en çok gerekli görülen önemli malzemeler yer almaktadır. Deprem Konteyneri Fiyatları nı öğrenerek sizler de bu sistemleri kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Söz konusu olan bu donanımlar ile tamamlanmış olan konteyner sistemleri, afeti yaşayan bölgelere son derece kısa bir zaman içerisinde kara taşımacılığıyla sevk edilebilecektir. İnsanların afet olaylarından aldığı zararı minimuma indirmeye yarayan bir yapı içerisinde mevcut olabilir. Bu gibi özelliklerden dolayı verim elde etmeniz de mümkün hale gelecektir.

Soru Sorun