ss

Analizör Odası

Günümüzde ülkemiz genelinde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketlerinin belirli noktalarda kurulu olan analizör odaları bulunmaktadır. Bu odalarda yer alan sistemler ve bu sistemleri kontrol eden uzmanlar tarafından elektrik hizmetinin verildiği bölgelerde yer alan tüm hatların izleme ve kontrol işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede de faaliyet gösterilen alanlarda elektriğin kesintisiz bir şekilde verilmesi ve her hangi bir istenmeyen durumda ise erken müdahale yapılmasına imkân sağlanmaktadır. Odalarda yer alan teknolojik sistemlerin güvenliği ve görevli uzmanların rahat bir şekilde çalışabilmeleri için odaların özellikleri büyük bir önem taşımaktadır. Kısa bir süre öncesine kadar derme çatma yapılar içerisine yerleştirilen bu odalar günümüzde oldukça ferah, temiz ve teknolojik konteyner esaslı odalara yerleştirildiği görülüyor. Analizör Odası amacıyla özel olarak tasarlanan ve üretimleri gerçekleştirilen modellerin genel itibariyle üretim malzemesi büyük bir önem taşıyor.

İçerisinde yer alan teknolojik donanımlara zarar gelmemesi için odaların üretimlerinde kullanılan malzemelerin yüksek kaliteye sahip olması ve dayanıklı olmaları gerekiyor. Ayrıca Analizör Odası kullanıldığı yerlerin zaman içerisinde değişebilmesine bağlı olarak ünitelerin modüler olması da büyük bir avantaj sağlıyor. Geleneksel olarak inşa edilen yapıların taşınma gibi bir durumu söz konusu olmazken konteyner esaslı üniteler istenildiği zaman büyük bir kolaylıkla ve kısa bir süre içerisinde istenilen başka bir noktaya taşınabilmektedir.

Analizör Odası

Tüm bu sebeplerden dolayı Analizör Odası için konteyner esaslı modellerin tercih edilmesi durumunda ilk olarak üretim malzemesinin kalitesine ve dış etkenlere karşı ne kadar dayanıklı olduğuna bakılmalıdır. Bu noktada üretici firmanın güvenilirliği ve bu alandaki deneyimi büyük bir önem taşımaktadır. Ortaya çıkacak olan modelin istenilen şekilde olması ve tüm süreçlerde her hangi bir sorun yaşanmaması için firma seçimine gereken önemin verilmesi ve iyi bir araştırma yapılması gerekiyor. Standart olarak üretilmekte olan modellerin yanı sıra firmalar tarafından analizör odaları için özel olarak üretimler de yapılmaktadır. Özellikle boyutları büyük oranda farklılık göstermesinden dolayı özel üretimlerin daha sağlıklı olacağını ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Soru Sorun