Sahibinden Konteyner
ss

Sahibinden Konteyner

Önemli taşımacılık türlerinden birisi olan konteyner taşımacılığı giderek önem kazanmaya başladı. Hızın giderek önem kazandığı firmalar için önemli bir seçenek olmaktadır. Sahibinden Konteyner almak çoğu zaman için çok daha iyi olmaktadır. Ulusal ve uluslararası firmaların tercih ettiği konteyner taşımacılığı farklı yol ve güzergâhlarda yapılmaktadır. Çok fazla alternatif bulunmaktadır. Kara, hava, deniz ve demir yolu ile de taşımacılık mümkündür. Ayrıca güzergâha göre birden fazla seçenek aynı anda da kullanılabilir. Konteyner taşımacılığında hem deniz yolu hem de kara yolu kullanılabilir. Kamyondan gemiye konteyner yükleme işlemleri çok da kolay olmaktadır. Aynı zamanda konteyner çok önemli miktarda ürünü alma kapasitesine sahiptir. Bu anlamda da önemli bir avantaj sağlamaktadır. Ortalama olarak baktığımızda 6 metre uzunluğunda 2.5 metre yüksekliğinde üretilmektedir. Ancak 12 metreye kadar olan konteyner çeşitleri de bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası taşımacılıklar için çok daha kaliteli ve donanımlı konteynerler kullanılmaktadır.

Konteyner seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken husus ise taşınacak malzemedir. Malzemeye uygun bir konteyner seçimi çok önemlidir. Bozulma ihtimali olan gıda ürünleri için soğutmalı konteyner kullanılması tavsiye edilmektedir. Aksi halde kapalı bir şekilde taşındığı için bozulma durumu gerçekleşebilir. Ayrıca kırılabilir bir ürün ise konteyner içindeki kemerlerin dikkatli ve sağlam olmasına da dikkat edilmelidir. Taşıma durumunda içinde sallanması engellenmelidir. Konteyner taşımada kullanılan makinelerde işçilere büyük kolaylık sağlamaktadır. İş yükünü oldukça hafifleten bir yöntem olmaktadır. Konteyner seçiminde markalama kodunun da olduğundan emin olunmalıdır. konteynerin kime ait olduğunu belli eden bu kodun mutlaka bulunması gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda konteynerler da bu kodun bulunmadığı da görülmektedir. Özellikle Sahibinden Konteyner alan firmaların çok dikkatli olması şarttır. Bu koda sahip olmayan konteynerler ile taşımacılık yapılması mümkün değildir. Yasadışı olmasından dolayı önemli cezalar ile karşılaşılması mümkün olmaktadır.

Sahibinden Konteyner alırken çok eski ve hasarlı ürünlere de dikkat edilmelidir. Üretim tarihi eskimiş olan konteynerler çok faydalı olmayacaktır. Bu tip konteynerler eritilmesi bir hayli masraflı olmasından dolayı çok ucuz fiyatlar ile satılabilir. Ucuz konteynerler bu nedenle tavsiye edilmemektedir.

Soru Sorun