ss

ISO Yük Konteyner

ISO Yük Konteyner

Taşımacılık alanında birçok sektörden farklı firmaların, hem kara, hem deniz, hem de demiryolu taşımacılığında tercih ettiği yük konteynerleri, oldukça uygun maliyetli bir seçenek. Değeri çok yüksek rakamlara ulaşabilen ürünlerin, nakliye esnasında herhangi bir fiziksel zarar görmesi, dış etkilerden dolayı deforme olması, ya da bozulması birçok işverenin, operasyon sorumlusunun isteyeceği en son şeydir. Bundan dolayı, ISO standartlarına uygun Yük Konteyner leri tercih edilir.

Yük konteynerlerinin özellikleri

Olumsuz hava koşullarına karşı su geçirmeyen Yük Konteyner leri, hangi formda ürün nakliyesi için tercih edilirse edilsin, dayanıklılığı ile firmaların tercihi. Yük Konteyner leri, dayanıklılık açısından en yüksek noktada olması açısından üretim malzemesi paslanmaz çeliktir. Paslanmaz çelikten üretilen Yük Konteyner leri, yağmur gibi kötü hava koşullarında dahi deforme olmaz ve yıllar boyu kullanılabilir. Ortalama kullanım ömrü minimum 10-15 yıldır eğerki düzenli bakımları yapılırsa saha uzun yıllar dayanabilir. Yük Konteyner ler, uluslararası taşımacılık kurallarına uygun olarak, o ebat ve kalite standardında üretilmiştir. ISO Yük Konteyner leri, CSC plakaları barındırır. Gerek duyulduğu taktirde, Yük Konteyner i sipariş veren firmaya konteynerler için survey sertifikası da verilebilmektedir.

Ticari yük konteyneri ile hangi ürünlerin nakliyesi sağlanabilir?

Yük Konteynerler i, sağladığı geniş hacim ve kara-deniz-hava taşımacılığında kullanılabilmesi ile oldukça büyük bir esneklik sağlıyor. Yalnızca standart ürün taşımacılığında değil, aynı zamanda dondurulmuş gıdalarda, yani bozulma tehlikesi olan gıdalarda dahi konteyner içi sıcaklık dengesi takip edilebildiğinden sebze, meyve ve et gibi ürünler de taşınabiliyor. -18 derece ile +18 derece arasında tutulabilen sıcaklıkla, ISO Yük Konteyner leri gıda nakliyesinde de önemli bir araç.

ISO Yük Konteyner

Modern nakliye standartlarında yük konteynerleri

Monte Grup, bünyesinde sunduğu ISO standardı belgeli Yük Konteyner modelleri ile, her sektöre uygun nakliye, ulaşım çözümleri üretiyor. Firmamız bünyesinde sizlere sunduğumuz ISO Yük Konteyner modelleri arasında Standart Yük Konteyner modelleri, 2. el olarak kullanılmış Yük Konteyner leri ve Modifiye Yük Konteyner i bulunuyor. Her konteyner modelinin, tüm detayları ile incelendiği sayfası sitemizde mevcuttur.

Ticari Yük Konteyner modellerinde işinizin sorunsuz bir şekilde sürmesi, nakliye işlemlerinizin güvenle tamamlanabilmesi adına en sağlam konteyner modellerini temin ediyoruz. Monte Grup bünyesinde sunulan ISO Ticari Yük Konteyner leri fiyatlandırması için bizle iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlandırmada talep edilebilen survey sertifikası ve iç nakliye hizmeti dahil değildir, konteyner modelleriniz araçlarınıza yüklenerek teslim edildiği gibi arzu edildiğinde nakliye konusundada yardımcı olunmaktadır.

ISO KONTEYNER

İngilizce dilinde ‘container’ şeklinde yazılarak Türkçe dilinde ‘konteynır’ ya da ‘konteyner’ olarak telaffuz edilen ve ürünleri taşıma konusunda tercih edilen bir taşıma aracından ibarettir. Farklı genişlik, yükseklik ve boylarda havalandırmalı, soğutmalı, üstü açık ya da dökme yükler için seçenekler mevcut haldedir. Bunun yanı sıra kamyon, gemi, tren ve uçak yoluyla da taşınabilecektir. Iso Konteyner sistemleri de bu özelliklere sahip nitelikler içermektedir. Konteynerler bir ya da birden çok taşıma yöntemiyle yükleri yolda boşaltarak doldurmadan taşınabilmesini sağlayabilen bir araç sistemidir. Konteyner sistemleri 20 ve 40 feet uzunluklarında olacak şekilde 2 farklı boyutta ve genel itibariyle çelikten üretilmektedir.

40 feetlik bir konteyner üretiminde ortalama olarak 2,5 ton çelik kullanılmaktadır. Konteyner sistemlerinin her bir köşesi 96 tonluk bir yük kaldırabilecek niteliklere sahiptir. Zemini de cm2 olarak 24,5 kg değerinde bir yükü taşıyacak özellikler tasarlanmıştır. Iso Konteyner sistemleri içerisinde modüler kabin örnekleri de uygulanabiliyor. Prefabrik yapı alanının dayanıklı, şık ve estetik kent mobilyası yerine geçen kabinler, ana malzeme niteliğinde cam elyafı takviyeli olan polyesterden imal edilmiştir. Ayrıca modüler fiberglas kabinleriniz kullanım açısından daha çok iş yeri bekçilerinin ya da güvenlik personellerinin barınma ve ofis gibi gereksinimlerini sağlamakla beraber; gişe kabini, büfe kabini ya da ziyaretçi bekletme odası gibi çeşitli amaçlar doğrultusunda tercih edilmektedir.

Bu doğrultuda kullanıcılar tarafınca güvenlik kulübesi, güvenlik kabini, mobo kabin, bekçi kulübesi, polyester kabin, bekçi kabini ve modüler kabin şeklinde de adlandırılabiliyor. Montaj ve tasarım aşamasında mevcut olan modüler ve parçalı olma özelliği nedeniyle de ayrı montaj sistemleri ve paneller ile farklı ölçülerde üretilebiliyor. Modüler kabin ve İso Konteyner sistemlerinin sağladığı en önemli avantajlardan biri de mobil- portatif duş ve tuvalet kabinlerinin üretilmesine olanak sunmasıdır. Duş ve WC konteyner sistemleri de aslında bu konteyner sistemlerine benzetilmektedir. Her ne kadar yük taşımacılığında kullanılsa da belirli özellikler neredeyse aynı içeriklere sahip durumdadır. Sizler de konuyla alakalı bilgi sahibi olarak işinize yarayacak bir sistem modeli tercih edebilirsiniz.

 

Soru Sorun