ss

Kimyasal Atık Konteyner

Kimyasal Atık Konteyner

Kurumsal firmaların, üretim sistemlerinin dışında en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi de, üretim operasyonlarının ardından ortaya çıkan atıklardır. Artık devlet tarafından getirilen şartlarla, atıkların çok ciddi bir denetime tabii olması kararlaştırılmıştır. Bu konuda farklı sektörlerden firmalar, kimyasal atıkları için düzenli bir yapı oluşturan ve onları, çevreye herhangi bir zarar vermeden muhafaza edebildikleri Kimyasal Atık Konteyner lerini tercih ediyorlar.

Kimyasal atık konteynerinde hangi tip atıklar depolanabiliyor?

Kimyasal atıklar, çevremiz adına riskli, doğal hayatı tehlike altına atabilen ve temiz su kaynaklarını kirletebilen riskli maddelerdir. Bundan ötürü Kimyasal Atık Konteyner leri üretilmektedir. Temel olarak tıbbi atıklar, tehlikeli atıklar ve geri dönüşüme gönderilebilir tip atıklar olmak üzere birkaç tip atık bu konteynerlerde tutulabiliyor.

Kimyasal atık konteynerleri ile sürdürülebilir bir üretim politikası

Dünyanın, insan yaşamının sürdürülebilir olması, insanların, üretici firmaların da kullandığı malzemeleri sürdürülebilir bir politika ile kullanması ve atması ile mümkün olabilmektedir. Çevreci bir politika belirlemek istiyorsanız, firmanız bünyesindeki atık ürünleri tekrardan dünyaya kazandırılabilir bir yapı ile geri getirmek ve bu politikaya destek olmak istiyorsanız Kimyasal Atık Konteyner leri bunun için de bir şans sunuyor. Kağıt atıklar, cam atıklar ve diğer dönüştürülebilir, geri kazandırılabilir atıklar da Atık Konteyner leri içinde yer bulabilmektedir.

Kimyasal atıklarınız çevreyi tehlike altına atmasın!

Çok cüzi bütçeler ile edinebileceğiniz Kimyasal Atık Konteyner leri sayesinde, güvenli bir yapı içerisinde tutulması gereken kimyasal atıklarınızı saklayabilir ve çevre adına bir risk oluşturmasını önleyerek farklı bölgelere sevkini sağlayabilirsiniz. Genellikle varillerle depolanan atıklar, bu konteynerlerde güven altındadır.

Kimyasal Atık Konteyner

Her sektörden firmanın ihtiyacı

Kimyasal madde kullanan kimya fabrikaları, kimyasal atık ortaya koyan endüstriyel tesisler, atölyeler, hangarlar, laboratuvarlar, hastaneler kimyasal atıklarını bu konteynerlerde saklayabilir. Kimyasal atıkların yanıcı özellikleri söz konusu olabiliyor, doğaya karıştığında binlerce metrekare toprağı, suyu kirletebiliyor, konteynerde depolanan atıklar ise güvence altındadır ve çevreyi riske atamaz.

Kimyasal atık teknik şartnamelerine uygun

Hem Türk kimyasal atık şartnamesine, hem de dünya standartlarına uygun şekilde üretilen Kimyasal Atık Konteyner leri ile, siz de atıklarınızı güvenli bir ortamda depolayabilir ve bu konuda ‘çevreci’ bir kurumsal politika izleyebilirsiniz. Monte Grup bünyesinde sunulan Kimyasal Atık Konteyner leri ile ilgili bilgi almak için firmamıza web sitemiz üzerinden anında ulaşın, yetkili personelimizden bilgi alın.

TIBBİ ATIK KONTEYNERİ

Tıbbi atıklar genellikle çöp olarak da görülebiliyorlar. Ancak aynı alanlarda bulundurulmamaları gerektiğini bilmelisiniz. Çöp konteyner sistemlerinin yer aldığı alanlara göre bazı farklılıklar görülebilir. Evlerinizde bulunan çöp kovaları aslında evsel atıklar için geçerlidir. Marketlerde de görülebilen malzemeler, geri dönüşüm çöp konteynerlerinden ibarettir. Sağlık ocaklarında, hastanelerde ve muayenelerde görebildiğiniz malzemeler de Tıbbi Atık Konteyneri olarak belirtilmektedir. Tıbbi atık isminden de anlaşılabileceği gibi tıbbi atık bulunabilecek maddelerden ibarettir. Örnek olarak, şırınga gibi ya da diğer kimyasal reaksiyonlarda kullanılan bir tüp gibi maddeler bu konteynerler için idealdir. Tıbbi atık çöp konteyner sistemlerinde depolanabilir. Daha sonradan da yetkili kişiler tarafından toplanarak imha edilebilirler.

Ayrıca tıbbi atıkların insanlara verdiği zarar son derece büyüktür. Bu nedenden dolayı ayrı bir konteyner bünyesinde tutulmaktadır. Yanıcı bir alan yaratma olasılıkları da oldukça büyüktür. Tıbbi atıklar genel itibariyle en çok hastane gibi ortamlardan çıkmaktadır. Muayene esnasında kullanılmış belirli malzemeler, tıbbi atık sınıfına girdiğinden dolayı Tıbbi Atık Konteyneri akşama kadar oldukça hızlı şekilde dolabiliyorlar. Hastanelerin laboratuvar bölümlerinde de tıbbi atıklar mevcuttur. Bunlar diğer maddelere göre çok daha tehlikeli özellikler içermektedir. Tıbbi atık kamyonları dahi çevremizde görülebilecek düzeydedir. Bu araçlar, tıbbi atıkları toplayıp imha etmek için sevk eden bir araç türüdür. Üstünde turuncu bir kare içerisinde siyah renkte görülen tehlikeli madde şekilleri bulunmaktadır. Bu şekiller, tıbbi atık çöp konteynerlerinin tamamında görülmektedir.

Atıkların birbirlerinden ayrı olarak tutulması metan gazının meydana gelişini azalttığından dolayı patlama olasılığını da ortadan kaldıracaktır. Çöplerin düzenli bir şekilde toplanabilmesi düzen ve temizliği sağladığından dolayı insan sağlığını da olumlu anlamda etkileyebiliyor. Çöpleri düzenli olacak şekilde biriktirmek çevre sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Toplu bir alanda yaşam sürüldüğünden dolayı her türlü şey düşünülmelidir. Bunun için de Tıbbi Atık Konteyneri ni tercih edebilirsiniz. Çöplerin ve diğer önemli atıkların bu alanlarda toplanması temizlik ve hijyen açısından da önemli olacaktır. Çöpler ve atıklar biriktirildikten sonra da konteyner sisteminin kapağını kapatmak önemlidir. Yani etrafa koku yayılmasını önleyebilirsiniz.

 

Soru Sorun