ss

Konteyner

Konteyner

Konteyner

Yapı sektöründe son yıllara kullanım alanı gitgide artan bir seçenek olan konteyner ler, çok farklı amaçlara dönük kullanılabilen, diğer yapı modellerine göre birçok bakımdan çok daha uygun, çok daha esnek süreçlerle tamamlanabilen ürünlerdir. Genişlik, uzunluk ve yükseklikleri kullanım amacına göre yapım aşamasında değiştirilebildiği gibi, dış cephesi ve iç dizaynıyla ilgili nihai kararı da konteynerden faydalanacak kişilere göre, gruplara göre karar verilir.

 

Konteyner modelleri

Konteyner lerin standart modeli olarak ifade  edilen, 20, 40 ve 45’lik küp olarak ebatlandırılmış konteynerdir. Bu ebatlar Konteyner leri barınma ve diğer sosyal amaç kullanımlarının dışında, daha çok taşımacılığa yönelik en optimal ebatlar olduğu için geliştirilmiştir. Konteyner modelleri, taşımacılıkta özellikle de deniz ve kara taşımacılığında oldukça rağbet görmektedir, ancak bunun dışında standart barınma amacı ile, ya da çeşitli kamusal ya da özel tesislerde zorunlu ihtiyaçların giderilmesi, sosyal ihtiyaçların giderilmesi amacı ile de kullanılıyorlar.

Konteynerler hangi alanlarda kullanılıyor?

Bir merkezde, bir iş faaliyeti ya da hizmet faaliyeti yürütülsün ya da yürütülmesin, Konteyner ler ihtiyaçlara dönük olarak tercih edilebilir. Askeri amaçlı geliştirilmiş ve dış cephesinden ebatlarına kadar her yönü o amaç için düşünülmüş askeri Konteyner ler, ya da çeşitli tesislerde insanların bir arada zaman geçirmesi adına yapılmış cafe amaçlı Konteyner ler piyasada tercih edilmektedir. Bunun dışında depolama amaçlı, bozulma ihtimali olan gıdalara karşı soğuk hava sağlama amaçlı Konteyner de temel modeller içindedir. Çok yönlü özellikleriyle birçok iş merkezinde, şantiyede, kurum merkezinde kullanılan Konteyner lerin en önemli kullanım alanları arasında temel ihtiyaçlara cevap veren WC-Duş Konteyner leri, Yatakhane Konteyner ve Yemekhane Konteyner leri gösterilebilir. Bir diğer önemli kullanım alanı da, güvenlik ve kontrol noktalarındaki güvenlik birimi konteyneridir.

Konteyner konusunda Prefabrik-Konteyner yapı sektörünün lideriyle çalışın

Yapı sektöründe prefabrik ve Konteyner yapılar konusunda inovatif bakış açısında sahip, ölçülerinden iç dizaynına, montaj aşamasından size sunulacak ergonomik ortama kadar her yönü ile profesyonel süreçlere imza atan Monte Grup, kullanım amacınıza göre ölçülerini tamamen sizin belirleyeceğiniz çok amaçlı konteyner üretiyor.

Konteyner

Firmamız Her boy ve ebatta istenilen konteyner üretimi yapmaktadır.

Konteyner Fiyatları

Konteynerler kullanım alanları genişledikçe daha çok tercih edilen ve gündelik yaşamda daha çok tercih edilen ürünlerdir. Kullanım alanlarının çeşitliliği ve pratik oluşlarıyla dikkat çeken konteynerler her bütçeye uygun oluşlarıyla da önem kazanmaktadırlar. İhtiyaca göre oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan konteynerlerin ürünün özelliklerine göre fiyatları belirlenmektedir. Örneğin mutfak konteynerler içinde barındırdığı tesisat, mutfak araçları, havalandırma gibi özellikler yüzünden sadece nakliye için kullanılan konteynerlerden fiyat olarak farklıdır. Fakat betonarme yapılarla kıyasladığında konteyner fiyatları için oldukça uygun denilebilir. Çünkü betonarme yapıda inşa edilen yapı toprağa sabit olacağından ve inşasının uzun süreceğinden dolayı daha fazla emek ve maddi harcama gerektirecektir. Konteynerler ise hangi amaçla kullanılıyor olsalar da betonarme yapılara veya diğer seçeneklere nazaran ekonomik açıdan daha uygundurlar. Çünkü konteyner tercihi yapıldıktan sonra nakliyesi firmamız tarafından yapılmakta ve aynı şekilde kullanıma hazır hale gelmesi için kurulumu da yapılmaktadır. Alıcı için konteyneri sadece amacı doğrultusunda kullanması kalmaktadır. Belirtmek gerekir ki konteynerlere istenen ek özellikler de kurulum öncesinde monte edilmektedir. Soğuk hava deposu olarak kullanılacak konteynerin soğutucuları ve elektrik aksamı yapılmakta, alıcının istekleri doğrultusunda kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Ayrıca konteynerlerin rahatlıkla hareket imkânları vardır. Nakliyesinin yanı sıra kurulu olduğu alan değiştirilmek istendiğinde çekici yardımı ile kolayca başka bir bölgeye taşınabilir. Tüm bu özellikler göz önünde tutulduğunda konteynerlerin diğer yapılara göre ekonomik oluşlarının yanı sıra nakliye, taşıma vb. gibi konularda da kolaylık sağlamaları konteyner fiyatları ne olursa olsun kullanıcılar tarafından tercih edilmesinde başat sebeplerdir. Her koşulda istenilen özelliklerin yer alması veya başka kişisel istekler için firma ile irtibat kurabilir ve konteyner kullanımınıza en uygun olacak modelleri seçebilirsiniz. Dayanıklı oluşları sebebiyle uzunca bir süre rahatlıkla kullanabileceğiniz konteynerlerin bakımları da kolaylıkla yapılmaktadır. Dilerseniz fiyat açısından daha düşük olan ikinci el konteyner tercih edebilir veya konteyner kiralaması da yapabilirsiniz. Bu konteynerlerin düzenli bakımları yapılmış olup kullanılmamış konteynerlerden farkları yoktur. Her koşulda konteyner tercihi, firma tarafından size en doğru olacak şekilde karşılanmakta ve memnun edecek düzeyde karşılanmaktadır.

Kiralık Konteyner Modellerimizi inceleyebilmek için tıklayınız.

 

Soru Sorun