ss

Mobil Ameliyathane

Sağlık sektöründe hasta bireylerin hastaneye gitmesi dönemi temel çalışma prensibi olarak bilinse de, teknolojinin gelişmesi ve mobil sağlık araçlarının artması ile birlikte artık hastanenin hastaya gitmesi dönemi başlamış bulunuyor. Mobil Ameliyathane ler de bu amaçla kurulan ve içinde her türlü donanımı barındıran sistemlerin başında geliyor. Mobil Ameliyathane ler, konteyner mantığında dizayn edilerek, karoser şeklinde araçlara yerleştirilmektedir. İçinde her türlü müdahale için ekipmanının bulunduğu bu araçlar, basit cerrahi müdahalelerin yanı sıra ağır cerrahi müdahalelerde de acil durumlar için kullanılabilen yapılar olarak bilinmektedir. Ameliyat masası, oksijen tüpü, emiş sistemi, ameliyathane lambası gibi birçok ekipman mobil ameliyathanede bulunmaktadır. Bu teçhizatlar sayesinde basit cerrahi müdahaleler kolay bir şekilde yapılabilirken, ağır müdahaleler için teçhizat sayısını arttırmak gerekmektedir.

İsteğe göre yapılan Mobil Ameliyathane

Mobil Ameliyathane ler, Sağlık Bakanlığı'nın sağlık kurumları için ortaya koyduğu yasalara göre dizayn edilmektedir. Yani hayati önem taşıyan teçhizatları içinde barındırmaktadır. Fakat Mobil Ameliyathane ye sahip olmak isteyen kişi ya da kurumlar istediği takdirde teçhizat sayısını arttırabilir. Ayrıca istenilen boyutlarda üretilebilen Mobil Ameliyathane sayesinde daha rahat bir ortamda sağlık müdahaleleri yapılabilir. Bu durum da tamamen kişi ya da kurumun boyut isteğine göre firma tarafından halledilmektedir. Elektrik sistemi, medikal ekipmanlar, cerrahi dolaplar ve son derece hijyenik şartlarda ortaya çıkarılan ürünlerle bir ameliyathanede olması gereken birçok şey, mobil ameliyathanelerde bulunmaktadır.

Mobil Ameliyathane

Mobil Ameliyathane sayesinde cerrahi müdahale daha hızlı

Bu yapılar sayesinde hastanın hastaneye ulaşması zor ise, rahat bir şekilde Mobil Ameliyathane hastanın ayağına gidebilmektedir. Rahat bir şekilde hastaya ulaşana ve hızlı bir şekilde cerrahi müdahalenin yapılabildiği Mobil Hastane ler, içinde yer alan ürünler ve hastanın sağlığını düşünen araç gereçlerle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan hizmetlerden bir tanesidir. Klimasından, gerekli araç gerecine, bakteri geçirmemesi için dış kaplamada kullanılan ürünlere kadar sağlık noktasında birçok şeyi karşılayabilen Mobil Ameliyathane, Monte Grup ile birlikte hayata geçirilebilir. Alanında lider kadrosuyla hizmet veren ve mobil ürünler konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesi ile kendini kanıtlayan Monte Grup, her türlü isteğinize özel olarak yanıt veren ve sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışan firmaların başında gelmektedir.

 

Soru Sorun