ss

Mobil Hastane

Mobil Hastane

Hastanın ayağına giden yapılardan bir tanesi olarak bilinen ve özellikle sağlık alanında gittikçe artan kullanımı nedeniyle gözde yapıların başında gelen Mobil Hastane, içinde bulunan üniteleri ile bir hastanede bulunması gereken her türlü teçhizatı barındırmaktadır. İstenilen büyüklüklerde üretilebilen ve temel olarak bir tır dorsesine entegre edilen yapı ile birlikte 5-10 yataklı temel bir hastaneye sahip olmak mümkündür. Genel olarak doğal afetler sonrasında insani yardım amacıyla hizmet veren Mobil Hastane ler, büyük iş alanları olan şantiyelerde de kullanılan yapılar olmaktadır. İşçilerine değer veren ve iş güvenliğini birinci vazifesi olarak benimseyen şirketler, şantiyelerde Mobil Hastane ile işçilerin her türlü sağlık sorununa yanıt vermektedir. İçerisinde bulunan ünitelerle tam teşekküllü hastaneleri aratmayan ve hijyenik bir hastane koşulu sunan Mobil Hastane ler, dış yapısı ile birlikte de bakteri geçirmez özelliğe sahiptir.

Yer değiştirebilme özelliği ile hızlı müdahale

Mobil Hastane ler, içinde bulunan jeneratörleri ile birlikte yakıt takından pompalanan yakıt ile çalışmaktadır. Bu nedenle hızlı müdahale edilmesi gereken yerlere kısa süreler içinde ulaşabilir. Yoğun bakım ünitesi, ameliyathane ve bu ünitelerde yer alması gereken her türlü teçhizat ile betonarme hastanelerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Kişinin isteğine göre dizayn edilen ve genişlik noktasında son derece geniş bir şekilde dizayn edilebilen mobil hastaneler, insani yardım faaliyetleri noktasında ve özellikle ağır iş yükünün bulunduğu şantiyelerde kullanılabilir.

Mobil Hastane

İnsan hayatına değer veren yapıların başında gelen Mobil Hastane ler, hastaların hastaneye değil de, hastanenin hastaya gitmesini sağlamaktadır. Özellikle birçok özel hastane, Mobil Hastane yapısı ile birlikte hastanesine gelme durumu olmayan hastaların ayaklarına gitmektedir. İçinde bulunan doktorlar ve hemşirelerle tamamen gelişmiş bir hastane görüntüsünde olan mobil yapılar ile birlikte hastalara daha hızlı müdahale etme şansı bulunmaktadır. Ayrıca hareket edebilir olması nedeniyle de birden çok hastanın hizmetine gidebilen bu yapı, her türlü arazi şartlarında hareket edebilir şekilde dizayn edilmiştir. Olumsuz koşullarda dahi hizmet verebilen mobil hastaneler, Monte Grup farkıyla sizlerin olabilir. Monte Grup mobil ürünler noktasında uzun yıllar boyunca verdiği hizmetlerin yanı sıra, özellikle mobil hastane konusunda ortaya koyduğu işlerle de takdir kazanan firmaların başında gelmektedir.

Soru Sorun