ss

Prefabrik Okul

Özellikle kırsal kesimlerde kötü şartlar altında okuyan çocukların daha sağlıklı yapılarda okuyabilmesi için gerekli olan Prefabrik Okul ar, ısı ve ses yalıtımı noktasında betonarme yapılara göre daha iyi olması nedeniyle tercih edilen eğitim yapıları arasında yer almaktadır. Prefabrik Okul lar, tamamen Milli Eğitim Bakanlığı'nın yönetmeliklerine göre dizayn edilmektedir. İstenilen sayıda derslik, derslik oranına göre wc, bunun yanı sıra öğretmen odası, müdür ve müdür yardımcıları için odalar Prefabrik Okul larda yer almaktadır. Prefabrik Okul larda sadece bu bölümler değil, isteğe göre laboratuvar ve kütüphane gibi bölümler de bulunmaktadır. Bu bölümler tamamen kişinin veya kurumun isteğine göre dizayn edilmekte ve kurulumu yapılmaktadır.

Hızlı ve güvenli eğitim

Özellikle okulları tadilata giren öğrencilerin kendi okullarından çok uzaklarda eğitim görmek için uzun yollar kat etmesi, tadilat sırasında Prefabrik Okul larda eğitim görülmesinin gerekliliğini ortaya koymaktadır. Tamamen teknolojik ürünlerle ortaya çıkartılan ve depreme dayanıklı olmasının yanı sıra enerji noktasında da tasarruf sağlayan prefabrik yapılar, eğitim noktasında da tüm ihtiyaçları karşılayan yapıların başında gelmektedir. Özellikle kırsal kesimde kötü şartlar altında eğitim görmeye çalışan çocukların prefabrik yapıların düşük maliyetleri sayesinde daha güvenli ve konforlu okullarda eğitim görmesi sağlanabilir. Ayrıca bu yapılar son derece hızlı kurulabilmeleri nedeniyle de tercih edilmektedir. Sonuç olarak eğitime ara verilmesi ya da belirli bir bölgede eğitim verecek okul olmaması büyük bir eksiklik olarak görülmektedir.

Prefabrik Okul

Yönetmeliklere uygun ve uluslararası standartlarda

Eğitim gibi bir alanda hizmet vermek isteniyorsa, Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul yönetmeliklerine uymak zorunludur. Bu yönetmeliklerde okulların nasıl olması gerektiği ve ne gibi bölümlerin bulunması gerektiği belirtilmektedir. Prefabrik Okul larda da Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul yönetmeliğine uygun yapılar ortaya çıkarılırken, uzun ömürlü olması nedeniyle dış etkenlere karşı azami direnç sağlanmaktadır. Çatı sisteminden kapılarına kadar kaliteli malzemeden ortaya çıkarılan ve derslik sayısı kişi veya kurumun isteğine göre belirlenen Prefabrik Okul lar, öğrenciler için vazgeçilmez bir eğitim yuvası olacak nitelikte hizmete açılmaktadır. Sizler de kurumunuz için veya köy okulunuz için Prefabrik Okul yaptırmak istiyorsanız, alanında lider ve prefabrik sektöründe uzun yıllar boyunca hizmet veren Monte Grup ile iletişime geçebilir, hızlı ve kolay kurulumun yanı sıra kurulum sonrasında teknik destek imkanını da elde edebilirsiniz.

 

Soru Sorun