ss

Soğuk Oda Konteyner

Soğuk Oda Konteyner

Taşımacılıkta belli standartlarda ilerlemesi istenen süreçlerde, soğutma ya da ısıtma teknolojisi içeren konteyner modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Taşınan ürünler, özellikle deniz taşımacılığı ya da kara taşımacılığı gibi kimi ürünlerin bozulmasına, deforme olmasına neden olacak kadar uzunsa soğutma sistemi ile entegre konteynerler tercih edilir. Bu modellere, Soğuk Oda Konteyner ya da soğutmalı konteynerler denmektedir.

Gıda ürünleri taşımacılık ya da depolamada soğuk oda konteynerler

Soğutma sistemleri içeren konteynerlerin en çok kullanıldığı alan, belli bir süre zarfında bozulabilen sebze ve meyve ürünleri. Bunların da dışında diğer gıda ürünlerinde de, hazır gıda seçeneklerinde de belli bir sıcaklığın üzeri uzun süre etkisini gösterirse, ürünler bozulabilir. Ciddi oranlarda yatırım yaptığınız bu ürünlerin bozulmaması adına, en son teknoloji ile dizayn edilmiş, her noktası ile ince şekilde düşünülmüş ve tasarlanmış Soğuk Oda Konteyner leri tercih edebilirsiniz. Yalnızca taşımacılık alanında değil, depolama konusunda da Soğuk Oda Konteyner ler organizasyonlarınızda önemli bir yerde olacaktır.

Soğuk oda konteynerin özellikleri

Sevk süresince sıcaklığının sabit kalması gereken ürünlerde, başta sebze meyve, dondurulmuş gıdalar, ya da çiçekler olmak üzere Soğuk Oda Konteyner ler kullanılıyor. Temel teknik özellikleri ise şu şekildedir;

-İç sıcaklığı ölçmek için sıcaklık algılayıcı özelliğe sahiptir, konteynerin içinin ısı durumunu düzenli olarak takip edebilirsiniz.

-Kendi soğutma ünitesi ile, belli bir sıcaklığın üzerine çıkıldı mı, soğutma ünitesini devreye sokabilir.

-Analog sistemlere ya da dijital sistemlere sahiptir, sıcaklık bu şekilde ölçülür ve hata payı çok düşüktür.

-Deniz taşımacılığında, bir güç kaynağı ile bağlantısı kurulursa sevk süresince kendi enerjisini bu şekilde sağlayabilir, yol boyunca sıcaklığı sabit tutmaya devam eder.

Soğuk Oda Konteyner

Soğuk oda konteynerler Monte Grup’ta

Kendi soğutma sistemleri ve güç kaynağı bölmeleri, farklı kısımlarında yer alan Soğuk Oda Konteyner sistemleri, sitemizde inceleyebileceğiniz resimlerdeki modellerdedir. Konteyner modellerinde depolama, ürün teşhir ve pazarlama, garaj, barınma ya da mutfak, gaz ve sıvı ürünlerin sevki gibi konularda sunduğu gelişmiş konteyner modelleri ile birçok alanda çözüm ortağınız olan Monte Grup, soğutma sistemlerine sahip konteynerleri de sunuyor.

Sitemizde bulunan Soğuk Oda Konteyner modellerini inceleyebilirsiniz ve ihtiyacınızı karşılayacak modeller için bizimle fiyat ya da diğer detaylar konusunda iletişime geçebilirsiniz.

SOĞUK HAVA DEPOSU MALİYETİ

Günümüz dünyasında yaşam sürdüren insanlığın minimum 3’te 1 oranını açlığa maruz kalmakla birlikte yeterli oranda besin alamamaktadır. Fakat ne yazık ki, yine günümüzde insanlığın besin gereksinimi için üretilen gıda maddelerinin yine minimum 3’te 1 oranı insanlığın gereksinimine sunulmadan bozuluyor ve çürüyor. Günümüzde insanlığın besin gereksinimi için üretilen bütün gıda maddeleri kesinlikle bozulmadan ve çürümeden insanlığın gereksinimlerine sunulmuş olsaydı eğer, insanlık belki de böyle bir açlığa maruz kalmayabilir ve yeterli oranda beslenebilirdi. Soğutma teknolojisinin uygulandığı depoları tercih edebilirsiniz. Soğuk Hava Deposu Maliyeti nin uygun tutulması da herkesin rahatlıkla faydalanabilmesi için gerekli tutulmuştur. Peki, soğutma teknolojisi neden bu denli gerekli görülmektedir?

Yaş meyve ve sebzeler, su ürünleri ve hayvansal ürünler gibi hızlıca bozulabilen tarımsal ürünlerin üretim işlemlerinden başlanıp tüketim aşamasına kadar soğuk alanlarda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Soğutma işleminin önemi, ilk olarak soğutma yöntemleri ve son teknoloji soğuk hava depolarından ibarettir. Bu tür bilgilerin yanı sıra besin maddeleri gereksinimlerinin istenen miktar ve zamanda karşılanamamasının pek çok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden başlıca olanlarını incelemek gerekir. Ayrıca bu sayede Soğuk Hava Deposu Maliyeti nin ne denli uygun oranlarda tutulduğunu da rahatlıkla görmüş olursunuz. Soğuk hava olanaklarının kısıtlı olması, muhafaza yönteminin bilinmemesi ve soğuk saklamalarda bazı aksaklıklar bu sebeplerden bazılarıdır. Aynı şekilde bozulabilecek ürünlerde tüketim öncesinde kayıplar yaşanabilir. Bölgelerin arasında üretim oranında görülen farklılıklar ve ürünlerin üretilemediği bölgelere iletilememesi de mevcut sebepler arasındadır.

Bu gibi sebeplerden de anlaşılacağı gibi soğutmayla üretici ve tüketicilerin karşılaştığı belirli zararlar minimuma indirilebilir. Çeşitli koruma yöntemleri uygulanıp ürünlerin özelliklerinin ve kalitelerinin korunması, tüketicilere yılın her mevsiminde kaliteli gıda malzemelerini sağlamasının yanı sıra üreticilerin malzemelerinin fiyat hareketlerinden etkilenmesini minimuma indirip gelirlerinin düşmesi de engellenebilir. Üstelik dış pazarlama ürün sağlama olanaklarının artırılması da sağlanmış olacaktır. Soğuk Hava Deposu Maliyeti nin hesaplanmasından önce bu depoların içerdiği özellikleri de bilmek gerekir. Yaş sebze ve meyvelerin depolanabilmesi adına kurulan soğuk hava depolarının yüksek oranda muhafaza şartlarını sunabilecek nitelikte projelendirerek kurulması gerekir.

 

Soru Sorun