ss

Su Arıtma Konteyner

Su Arıtma Konteyner

Su arıtma işlemlerinin yapıldığı işletmelerde, hem personelden, hem zamandan hem de yerden tasarruf edip, profesyonel bir su arıtma politikası oluşturmak adına başvurulabilecek en iyi yöntem, konteyner tipi su arıtma tesisidir. Su arıtma işlemleri için gerekli makine ve teçhizatların hazır bulunduğu Su Arıtma Konteyner leri, modern su arıtma tekniklerinin sorunsuz bir şekilde sürdürebildiği ve tesisin su arıtma ihtiyacının rahatlıkla karşılanabildiği yapılardır.

Su arıtma konteynerlerinin özellikleri

Teknik ebatlar olarak 20 ft ve 40 ft temel konteyner modelleri tercih edilmektedir, bu noktada farklı su arıtma teknikleri söz konusu olduğu için, arıtma tekniği de bu konuda önem arz etmektedir. Ters osmoz tipi mobil su arıtmada 20 ft yani 6 metre ortalama uzunlukta bir konteyner yeterli olabilirken, diğer su arıtma modellerinde daha yüksek kapasiteli konteynerler tercih edilebiliyor. Temel faktör su arıtmada kullanılan makinelerin, sistemin tamamlayıcı teçhizatlarının çalışmaya engel oluşturmayacak şekilde donanımıdır.

Su Arıtma Konteyner

Su arıtma birimlerinde, temel su arıtma teknik donanımı dışında elektrik tesisat donanımı, aydınlatma donanımı ve ısı yalıtımı da yapılmaktadır.

Hangi tekniklerle konteyner tipi su arıtma işlemleri gerçekleştirilebilir?

Konteyner tipi su arıtma işlemi yapabileceğiniz temel arıtma teknikleri ve detayları aşağıdaki gibidir;

Mobil ters osmoz sistemi

Ters osmoz sistemi, suyun içerisinde bulunan temel iyon yapılarının ayrıştırılması esasına dayanan bir arıtma tekniğidir. Uygun basınç transmitterleri, filtrasyon teknikleri kullanılarak suyun arıtma işlemi tamamlanır. Bakteriler, zararlı maddeler, ağır metaller de bu filtrasyon sonucunda tutulur ve % 95 oranında saf su elde edilebilir.

Ultra filtrasyon sistemleri

UF filtrasyon sistemleri, su arıtmada kullanılan modern tekniklerden bir tanesidir. Mikron çapında, yani maddenin en küçük yapı birimleri bazında ayrıştırıcı görevi gören ve bakterileri, zararlı inorganik yapıları sudan ayıran ultra filtrasyon sistemleri deniz suyu arıtmasında, gıda ürünleri alanında kullanılmaktadır.

Su arıtma sistemleri ile sürdürülebilir kaynak politikası yaratın

Monte Grup, mobil sıvı arıtma tekniklerini uygulayabileceğiniz ve tesisiniz için önem arz eden en önemli kaynağı, suyu geri kazandıran su arıtma modülleri içeren Su Arıtma Konteyner lerini sizlere sağlıyor. Konteyner tipi su arıtma konusunda daha geniş teknik detaylar, Su Arıtma Konteyner i fiyat bilgisi ve ürün teslimi - ödeme koşulları için web sitemiz üzerinden bize ulaşın.

Soru Sorun