ss

Tank Konteyner

Tank Konteyner

Yük konteyner konsepti, çok farklı malzeme çeşitlerinin güvenilir bir şekilde sevk edilmesi adına kullanılan konteyner modelleridir. Konteynerlerin genel özelliklerini taşımasının yanı sıra, yapı olarak iç kısmında barındırdığı tank ile bilinir. Tankların çeşitli noktalardan temas ettiği çelik konstrüksiyon iskeletle, hareket etme, zarar görme ya da barındırdığı gaz ya da kimyasal sıvıları düşünürsek çevreye bir tehdit oluşturma riski minimize edilmiştir.

Tank Konteyner ile hangi maddeler taşınabiliyor?

Farklı sektörlerden birçok büyük kurumsal firmanın gerek sıvı malzemelerde, gerek de gaz maddelerde Tank Konteyner i tercih ettiği biliniyor. Tank Konteyner lerin kapasite açısından yüksek hacimde malzemeyi alabilmesi ve barındırdığı çelik yapı ilişkisinden ötürü sarsılma, malzemeleri zarara uğratabilecek dış etkilere kapalı olması tank konteynerleri sektörel bazda taşımacılık alanında öne çıkarmıştır.

Tank Konteyner

Tank konteynerlerde dikkat edilmesi gereken güvenlik detayları

Tank Konteyner lerin, kapasitesinin dikkatli bir şekilde kullanılması önem taşımaktadır. Çok yüksek kapasitede dolum ya da çok düşük oranda dolum, tehlike arz edebilir. Taşıma esnasında ya da olası dış etkilerde, tankın devrilmesi ya da zarar görmesi olasılığını ortadan kaldırmak adına, en az % 80’inin dolu olması önem taşımaktadır. Bunun dışında çok yüksek oranda dolum da risk getirir. Bir tank konteynerin, en fazla % 95’inin dolu olması önerilir, bu durum da olası gaz sıkışması, patlama gibi riskleri önler. Güvenlik talimatlarına uyulduğu taktirde sıvı ve gaz maddelerin taşınması için, Tank Konteyner ler maliyeti düşük ve güvenilir bir yoldur.

Monte Grup tank konteyneri hizmeti

Konteyner, prefabrik ve mobil yapılar konusunda deneyimli bir personel kadrosu ile hizmet veren Monte Grup, taşımacılık alanında birçok konteyner modelini sunuyor. Yük konteynerleri alanında ISO standartlarına sahip yük konteynerleri sağlayan Monte Grup, ihtiyaca göre özel tasarım yapısı içeren tank konteynerlerinde de, firmanızın çözüm ortağıdır.

Tank konteyner fiyatları ve alım süreci

Tank Konteyner leri, en az 8-10 noktadan yüksek dayanıklılıktaki kaynak noktası ile temas ettiği çelik konstrüksiyon yapılar ile firmanıza teslim edilmektedir. Tank Konteyner fiyatları standart konteyner ölçülerinin dışında, aradığınız diğer özelliklerle ‘Özel Tasarım Konteyner’ hizmeti bünyesinde farklı yapılara sahip olabilir. Bu sebepten dolayı Tank Konteyner için fiyatlandırma ve ödeme koşulları hakkında bilgi almak istiyorsanız, firmamız yetkilileri ile iletişime geçin. Web sitemizde iletişim kanalları yer almaktadır.

ISO TANK

İhracat ve ithalat ürünlerinin tüm ülkeler arasında taşımacılığının yapılmasında oldukça büyük önem içeren konteyner sistemleri, uluslararası taşımacılık alanının en değerli faktörlerinden biri olarak gösterilmektedir. Konteyner türleri açısından birbirinden ayrı olarak üretim aşamaları gerçekleştirilen ürün sistemleridir. Temel yapısı pek çok modelde aynı özellikler içerse de çeşitli plan ve projeler ile kullanıcıların istek ve beklentileri doğrultusunda üretimler gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılara her zaman en iyi hizmeti sunabilmek adına geliştirilen ürünler arasında birbirlerinden farklı özelliklerde konteyner sistemlerine de sahip olmanız mümkündür. Iso Tank konteyner sistemleri de bu konuda sektör genelinde yerini almıştır. Bu sistem, dikdörtgen konstrüksiyon içerisine silindirik bir tankın yerleştirilmesinden ibaret olan yapı çözümleridir.

Hatta özellikle çok sayıda şirket tarafınca gaz ya da sıvı halde yer alan yüklerin taşımacılık işlerinde talep görmektedir. Gıda ya da kimya sektörü içerisinde ideal bir kullanım alanı yaratan bu konteyner sistemleri, günümüz koşullarında yaygın bir şekilde tercih edilen yapılar arasında çoktan yerini almayı başarmıştır. Sahip durumda oldukları yüksek hacim ve kapasite ile malzemeleri çelik olan yapıdan dolayı sarsılma ya da herhangi bir zararı dokunacak dış etkilere karşı koruyucu bir özelliği içermektedir. Iso Tank konteyner sistemleri, özellikle taşımacılık alanlarında kullanıcılarına sunmuş olduğu yararı ile pek çok alanda etkili bir şekilde tercih edilmektedir.

Söz konusu olan tank konteyner sistemleri, kapasiteleri son derece az ya da yüksek dolumlar olduğunda da riskli neticeler ortaya çıkarabiliyor. Bu sebepten dolayı taşıma sırasında tankın devrilmesi gibi muhtemel olaylara karşılık olarak minimum %80 oranında bir doluluğa sahip olması gerekecektir. Iso Tank konteyner sahibi olmak isterken bu detayları da bilmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Güvenilir bir biçimde taşıma olması bakımından tankın doluluk oranı da %95’i geçmemelidir. Bu oranlar kesinlikle önemlidir. Tank konteyner sistemleri, dikkatli bir şekilde kullanılıp gaz sıkışması ya da büyük bir patlama gibi olayların yaşanmasını önleyebilecektir. Ancak elbette bunun için bilinçli ve dikkatli bir kullanım sağlanması gerekir. Bu nedenle araştırma yapmalı ve konuyla alakalı önerileri de dikkate almalısınız.

 

Soru Sorun