ss

Zırhlı Güvenlik Kabini

Zırhlı Güvenlik Kabini

Güvenlik personellerinin kontrol, nöbet gibi faaliyetlerini icra ettiği kabinler olarak bilinen zırhlı güvenlik kabinleri, kabin ve konteyner sistemlerinde araştırma ve geliştirme faaliyetleri anlamında üzerinde en çok durulan yapılardır. Personel güvenliği açısından önem arz eden Zırhlı Kabin ler, tasarımsal açıdan farklı modellerle karşımıza çıksa da barındırdıkları temel güvenlik özellikleri ortaktır.

Güvenlik kabinleri teknik özellikleri

Güvenlik kabinlerinin dış ve iç cepheleri, herhangi bir saldırıya karşı içeride bulunan personelin zarar görmemesi adına güçlü, zırhlı bir yapı ile donanmıştır. Kontrol, inceleme ve diğer güvenlik faaliyetlerinde personelin güvenli bir şekilde mesaisini sürdürebilmesi adına özellikle emniyet müdürlüğü, silahlı kuvvetler güvenlik kabinlerini tercih ediyor. Temel olarak en çok tercih edilen zırhlı güvenlik kabini modelleri 165 cm boy ve ene sahip küçük model, 180 cm boy en oranına sahip orta model ve 230 cm boy en oranına sahip büyük model olarak öne çıkıyor.

Alarm, güvenlik kamerası ve siren gibi ek güvenlik donanımları

Zırhlı Güvenlik Kabinleri, yalnızca personelin korunması amacı değil, aynı zamanda tesisle bütünleşik bir güvenlik konsepti oluşturulması amacı taşır. Alarm sistemleri ile olası bir tehlikede ana güvenlik birimine bildirim gönderebilen komuta sistemi, güvenlik kamerası sistemi ile güvenlik kabinlerinin çevresindeki hareketlilikleri de kayıt altına alıp ana birime gönderebilmektedir, bu ve bunlar gibi ek güvenlik standartları ile, güvenlik kabinleri kontrol, nöbet ve koruma gibi faaliyetlerde güvelik birimlerine oldukça yüksek avantaj sağlamaktadır.

Zırhlı Güvenlik Kabini

Elçilik, konsolos, karakol ve diğer birimlerin tercihi

Özel sektörden bazı firmalar, karakollar ve askeri birimler, konsolosluk ve elçiliklerde tercih edilen Zırhlı Güvenlik birimleri, çalışan güvenlik personelinin güvenliği açısından önemli bir faktör olduğu gibi genel güvenlik politikası açısından da önemlidir. Konteyner ve kabin sistemlerinde en gelişmiş ve en güvenilir yapıları sunan Monte Grup, Zırhlı Kabinler alanında da gerek uygun bütçeli projeler gerek de gelişmiş takip ve güvenlik sistemleri ile entegre edilebilir modern kabin yapıları ile hizmetinizde.

Sitemizden inceleyebileceğiniz zırhlı güvenlik kabini modelleri ile ilgili bilgi almak, hizmet talep etmek için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşın, uzman destek ekibimiz size en kısa süre içinde dönüş yapsın!

ZIRHLI KULÜBE

Güvenlik kuvvetlerinin sık bir şekilde tercih ettiği güvenlik kabinleri, önemli ve profesyonel markalar tarafından BR7 zırh düzeyinde çok daha dayanıklı bir hale getirilmektedir. Çeşitli boyutlarda ve özelliklerde hem güvenlik görevlilerinin konforu hem de güvenliği sağlanmaktadır. Ayrıca Zırhlı Kulübe lerin içerdiği özellikleri de net bir şekilde bilmek gerekir. Balistik koruma düzeyinin; Euronorm BR7 yani 7,62 X 51 ve 7,62 X 39 AP zırh delici mermilere karşı, MOD 41 ve 51 türü el bombalarına karşı dayanıklı olduğu belirtilmektedir. Genel iç ve dış ölçüleri de belirtilebilir. İç ölçüleri, 200x200x240 cm olacak şekilde; dış ölçüleri de, 224x224x300 cm olacak şekilde bilinmelidir. Tüm aşamalarının bitmesi halinde ağırlığı ise 8500 kg olarak tanımlanmıştır.

Ayrıca opsiyonel özellikler hakkında da belirli kıstaslar söz konusu olabilir. 1 tane 9000 BTU split klimanın yer almasının yanı sıra 1 tane elektrikli radyatör türü ısıtıcı, 3 tane çatı projektörü, 1 tane telefon, 1 tane dâhili kamera, çelik dolap, döner koltuk, acil durumlar için yangın söndürücüler, lavabo ve tuvaletler de mevcut halde sunulabiliyor. Sizler de çeşitli alanlarınız için söz konusu olan Zırhlı Kulübe modellerini tercih edebilirsiniz. Bu konuda pek çok alternatif mevcut haldedir. Herhangi bir modeli ya da özelliği uygun görmeniz halinde tercihinizi net bir şekilde yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra nakliye imkânları göz önüne alınıp istenen ölçülerde kabin modelleri üretilebiliyor. Zırhlı güvenlik kabinleri, sahip olduğu siren ve alarm tertibatı, zırhlı yapısı, kamera sistemi, istendiği takdirde monte edilecek saldırı kurulumları ile hem can hem de mal güvenliğine karşı, uzun namlulu silahlarla yapılan saldırılan yaşanması muhtemel her türlü alanda kullanılabiliyor. Zırhlı Kulübe sistemleri ilk başta konsolosluklar, elçilikler, askeri binalar, karakollar, polis merkezleri, uluslararası toplantı merkezleri, banka merkezleri ya da özel firmalar başta olmak üzere güvenlikle alakalı tehlikelerin görüldüğü bütün alanlarda güvenlik personellerinin zarar almadan görevini icra etmesini sağlayan bir ürün modelidir. Ateşli ya da ateşsiz silahlar ile saldırı ve benzer suçların engelle3nmesi, suçluların caydırılması ya da suçluların eylem sonrasında bulunabilmesini kolaylaştırması nedeniyle özel bir şekilde tasarlanmıştır.

 

Soru Sorun